Cork Linoleum

Cork linoleum linolyum sistem ürünlerinden bir diğeridir. Bu sistem daha çok çok çocukların çok olduğu kreşler ve hasta bakımı için yapılan terapi odalarında kullanılır. Bu mekanlarda kullanım sebepleri cork linoleum sisteminin mekan içindeki ısıyı muhafaza etme özelliğinde olması ve darbelere karşı da dayanıklı bir yapıda olmasından kaynaklanır.

 

Bu ürününde birçok renk çeşidi bulunmakla birlikte mekana görsellikte katar.

 

Sistemin uygulanacağı zemin diğer sistemlerde de olduğu gibi kuru sert ve temiz yapıda olmalıdır. Açıklıklar kapatılmalı şap yardımıyla düz olmayan yerlere düzleştirme işlemi uygulanmalıdır. Bu işlemlerden sonra uygulama işlemini yapmak daha iyi sonuçlar verecektir.

 

Zemin için kesilen linolyum maddesi kesildikten sonra büzüşme ve genleşmeye maruz kaldığından dolayı yaklaşık 10 mm. boy ve eninde fazla kesim yapmak gerekir. Bu kesim yapılmazsa zeminde fayanslar arası boşluklar oluşabilir bu da zeminin kullanımı ve görselliği açısından olumsuz bir durum sayılır.

 

Linolyum sisteminin genel özellikleri olan antibakteriyellik, temizlik kolaylığı, darbelere ve kimyasallara karşı olan direnç cork linoleum sisteminde de bulunmaktadır. Her geçen gün kullanımı yaygınlaşan ve yaygınlaşmaya da devam eden bu sistem ayrıca ekonomik olarak da bütçelere uygundur. Temizliğinin belirli sürelerle yapılması zemin kullanımının uzun ömürlü ve sağlıklı olması açısından önemlidir. Toplu yerlerde kullanıldığı takdirde döner sileceklerle bakımının yapılması daha kolay olacaktır. Siz değerli müşterilerimiz de bu ürünümüzün artılarından faydalanmak isterseniz bize ulaşın.