Karo Linolyum

Linolyum zemin sisteminin bir ürünü olan bu ürün sizlere birçok renk ve desen sunması açısından mekan ile olan uyumu sağlamaya yönelik çok çeşit bulunur.

 

Karo linolyum serisinin bir ürünü olup 30 çeşit renk ve deseni bulunması ile ön plana çıkan bir üründür. Farklı fayans zeminleri hazırlamak isteyenler için bu ürün aranan özelliktedir. Fayansın arka dolgu kısmı polyesterden yapılır bu da zemin ile olan bağlantıyı kuvvetlendirir ve fayansa dayanıklılık kazandırır.

 

Karo linolyum uygulanacak zeminler kuru temiz ve sert yapıda olmalıdır bu yapıya uygun zeminlere yapılan döşeme sistemleri daha sağlıklı sonuçlar vermesi açısından önemlidir. Zeminde bulunan her türlü çatlak ve kırığın marmoleum döşemesi yapılmadan önce onarılması gerekir zeminde kalan boşluklar sonraki dönemlerde fayanslar için olumsuzluklar doğurabilir. Zemindeki düzgün olmayan kısımlara ise tesviye şapı denilen harç kıvamındaki şaptan sürerek düzeltme işlemleri yapılır. Daha sonra şapın kuruması beklemeli ve döşeme sistemini ondan sonra yapmalıdır. Zemin kaplama işlemi bittikten sonra oluşan sarımsı renkteki marmoleum malzemesinin kuruması sonucu ortaya çıkan bu renk daha sonra zeminin ışığa maruz kalmasıyla kendiliğinden gider.

 

Kesimi yapıştırılması ve temizlenmesi iyi yapılmış bir karo linolyum sistemi mekana son derece estetik görünüm kazandırabilir. Özellikle ofisler iş yerleri gibi mekanlarda bu yüzden kullanımı yaygın olan bir üründür. Temizlenmesi de diğer linolyum ürünleri gibi kolaydır.