Spor Zeminleri

Linolyum spor zeminleri spor merkezlerinde özellikle basketbol hentbol gibi zeminin güvenilirliğine ihtiyaç duyulan mekanlarda linolyum sistemleri yaygın olarak kullanılır. Yaygın olarak kullanım sebeplerinden en önemlisi bu sistemin esnek yapıda olmasıdır ayrıca darbelere ve çizilmelere karşı da dirençli olması bu sahalarda kullanım sebeplerinden diğerleridir. Bu gibi mekanlarda ahşap ya da lamine gibi sıradan zemin kaplama sistemleri kullanılamaz. Kullanılsa bile uzun vade de bir sonuç vermez ekonomik olarak zarara uğratır ve tülü zahmetlere yol açar. Linolyum spor zeminleri ise daha uzun vadede kullanıma müsait olup ayrıca ekonomiktir.

 

Bu sistemin bu gibi mekanlarda kullanımının yaygın olmasının nedenlerinden bir diğeri de temizliğinin kolay olmasıdır. Basketbol maçlarında gördüğümüz gibi kısa süreli bir paspaslama ya da silindirli sileceklerle temizlik yapma kolaylığı sağlar.

 

Esnek olması sebebiyle sporcuların sakatlanma ve yaralanma risklerini en aza indirger ayrıca oyuncuların performanslarını en üst düzeyde sergilemelerine yardımcı olur. Topun sekme kalitesini arttırır yamuk ya da düzensiz olarak gitmesini engeller.

 

Görselliği ile de linolyum spor zeminleri uygulandığı mekanlara estetik katar.

 

Zemine uygulanma işlemi kısa süreli olup uzun bir bekleyiş gerektirmez.

 

Bu sistem sayesinde spor merkezlerinin zeminlerinde oluşabilecek her türlü küf, mantar ve bakteri oluşumu minimize edilir.

 

Yoğun hareketliliğe karşı dayanıklı olup sürtünmelere karşı dirençlidir. Belediyelerin ve spor kulüplerinin spor merkezlerinde zeminlerde yaygın olarak görülür.