Teknik Özellikleri

Linolyum kısa tabiriyle zemin kaplama sistemi olarak tarif edilebilir. Bu zemin kaplama sisteminin birçok özelliği olduğunu daha öncede belirtmiştik bu özelliklerin yanı sıra bu sistemin birçok da teknik özelliği bulunmakta. Linolyum teknik özellikleri anlatmaya geçmeden önce eğer siz de evinizi, iş yerinizi, dükkanınızı daha uzun süre kullanmak bakımı daha kolay olan bir zemin yaptırmak ve dış etkilere karşı dirençli bir yüzey zeminine sahip olmak istiyorsanız bizlere ulaşın ve güven içinde iç mekanlarınızı bu sistemle donatın.

 

Linolyum teknik özellikleri kategorisinde ilk ayırt edici özellik şudur ki bu ürün tek katmanlı denilen saf linolyum maddesinden üretilir bu özelliği de onu uzun süre zemin üzerinden kullanıma uygun kılar.

 

Bu ürünün içinde bulunan maddelerin çoğu doğada bulunan elementlerden olup yüzde doksan oranında doğal maddeler içerir bu yüzden de çevresine herhangi bir zararı olmaz küresel bir araçtır. İçinde bulunan bazı maddeleri söylemek gerekirse ki şunlardır bezir yağı, çam reçinesi, pigment ve odun unu gibi insana ve doğaya zararı olmayan olsa bile ileriki dönemlerde bir hastalığa ya da hastalık yapıcı etkiye sahip değildir.

 

Malzeme içerisinde bulunan mantar tozu çok özel bir ürün olup yangınlarda ateşin geç yayılmasını engeller böylece büyük felaketler kısmi olarak engellenebilir.

 

Linolyum teknik özellikleri genel itibariyle bunlardan ibarettir en önemli özelliklerinden bir diğeri de antibakteriyel olmasıdır.