Temizlik ve Bakım

Linolyum zemin döşeme sistemleri genel itibariyle kolay temizlenebilir yapıda üretilir bazı uyulması gereken koşullar dışında uzun süreli kullanım ömrü vardır. Temizlik ve bakım düzenli ve istenilen şekilde yapıldığı takdirde zemin kaplama sisteminizin ömrü daha da uzun olur.

 

Linolyum zemin kaplama esnek olmakla birlikte darbeler ve kimyasallara karşı da gösterdiği dirençle ön plana çıkar. Birçok yapıda kullanılan bu zemin koruyucunun belirli aralıklarla temizlik ve bakım işlerinin yapılması gerekir bu aralık size göre değişebilir ancak temizlenme günü aksatılmazsa sizin yararınıza olur zeminiz daha uzun vadede koruma işlemi yapabilir bu sayede.

 

Örneğin evinizde iç kısmında inşaat gerektiren bir durum olduktan sonra zemin temizliğini önce elektrikli süpürge yardımıyla yapınız ya da nemli bir bez yardımıyla da silebilirsiniz çok bir zahmet gerektirmez. Eğer linolyum zemininizin uzun vadeli bir ömrü olmasını istiyorsanız düşük asit içerikli temizlik deterjanları kullanın. Daha öncede belirttiğimiz gibi linolyum zemin kaplama sistemimiz kimyasallar karşı dayanıklıdır ancak uzun vade de bir kullanım istiyorsanız bu konuları dikkat etmelisiniz.

 

Esnek olan bu zeminlerin solvent adındaki kimyasal madde ile temasını mümkün olduğunca etkilemeye çalışın çünkü bu kimyasallar oldukça etkilidir zemin ile temasında anında müdahale edip zemin temizliğini yapınız. Eğer linolyum zemininiz açık renklerde ise temizliğini biraz daha sık yapmanız gerekir.

 

Aslında temizlik ve bakım konusunda en güvenilir olan bu sistemler birçok mekanda sadece bu özelliğinden dolayı kullanılır.