Uygulama Alanları

Linolyum uygulama alanları antibakteriyel olması kir tutmayan kolay temizlenebilir özellikte olması ayrıca kimyasallar ve darbelere karşı da direncinin fazla olması nedeniyle oldukça geniştir.

 

İlk olarak ve belki de en önemli olarak sağlık kuruluşlarındaki linolyum uygulama alanları ile ilgili bilgi verelim. Sağlık merkezlerinde kullanımı antibakteriyel özelliğinden dolayı yaygındır çünkü sağlık kuruluşlarında hastanın en hijyenik ortamlarda hastalık yapıcı etkenlerden uzakta olması gerekir bu yüzden hastanenin bütün iç ve dış yapı malzemeleri buna uygun olmalıdır. Bu sistem sayesinde zeminlerden gelebilecek bakteri toz ve kir oluşumu minimize duruma getirilir. Hastanelerde, kliniklerde, çocuk yuvalarında, bakım evlerinde ve anaokulları gibi mekanlarda sağlık konularındaki hassasiyet nedeniyle kullanımı yaygındır.

 

Eğitim merkezlerinde kullanımının yaygın olma sebeplerine gelecek olursak okullarda öğrenci sayısının fazlalığı bu duruma etki eden ana unsur olmuştur. Öğrencilerin koşuşturması zemin üzerinde oyun oynaması koşması gibi zemine zararı olabilecek konularda bu sistem dayanaklılığı ile ön plana çıkar ve zemini darbelere karşı korur. Ayrıca temizlenmesi ve bakımının da kolay olması eğitim sektöründeki tercih sebeplerindendir.

 

Linolyum uygulama alanları bir diğer mekan olan halka açık alanlarda kullanımı yaygın olarak görülür oteller, kafeler, restoranlar, iş yerleri, kütüphaneler gibi mekanlarda kullanılır. Bunun sebebi bu gibi mekanlarda insan yoğunluğunun sık olması bu nedenle de zemine duyulan güven ihtiyacının fazla olması gerekir bu kısımda da bizim ürünümüz devreye girerek zemine duyulan güvem ihtiyacını karşılar.