Yer Döşemeleri

Yer döşemeleri denince akla birçok ürün gelmektedir örnek vermek gerekirse laminant, ahşap, seramik, mermer ve en önemlisi de linolyum. Bu saydığımız yer döşemeleri sistemlerinin birçoğunun artılar ve eksileri var ancak linolyumun artıları daha fazla ve eksisi yok denilebilir.

 

Bu ürünün maliyet, dayanıklılık, görsellik gibi bir yer döşeme sisteminde bulunması gereken bütün özelliklere sahiptir.

 

Bir ahşap parkenin yangını önleyecek maddeleri bünyesinde bulundurması gibi bir şey söz konusu olabilir mi? Elbette ki hayır hatta yangına daha fazla davetiye çıkarır linolyum sistemlerinde ise ürünün içeriğinde bulunan özel etmenler sayesinde yangın zamanında ateşin mekana geç yayılmasını engeller böylece yangında hayati olan zamandan kazanılır ve büyük felaketler önlenir. Bu yüzden linolyum birçok yapıda bu saydığımız diğer sistemlerin yerini alıyor hem ekonomik hem güvenilir hem de görsel açıdan öncü olan bu sistem sayesinde alışveriş merkezleri, hastaneler, ofisler, iş yerleri gibi mekanlarda statü artışı yaşanır. Sıradan yer döşemeleri kullanan bir mekan ile linolyum sistemine sahip bir mekanın statü farkı olur.

 

Linolyum zemin kaplama sistemlerinin diğer sistemlere göre de temizlenmesi oldukça kolaydır. Ayrıca darbelere ve kimyasallara karşı olan direnci ne bir ahşap malzemede ne de bir laminant malzemede bulunamayacak bir özelliktir.

 

Linolyum birçok dev firma tarafından her geçen gün daha da tanıtılmakta ve kullanım mekanları arttırılmaktadır. Bizlerde bunun bilincinde olup sizlere bu hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.