Zemin Kaplama Firmaları

Linolyum zemin kaplama firmaları dünya ve ülke genelinde çoktur ancak bu sektörde sayılı olan birkaç firma bulunur. Bu firmalar linolyum zemin kaplama sistemlerde öncü isimler olup birçok büyük yapıların zemin kaplama işlemlerini kendileri yapmaktadırlar. Öncelikle bu firmaların hangileri olduğunu belirtelim daha sonra açıklayarak nasıl bir firma oldukları hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Firmaların adları: armstrong, forbo ve tarkett.

 

Armstrong 
 

Bu firmanın kuruluş tarihi çok eskidir 1860 yılında kurulan bu firmanın asıl prensibi “Alıcı önce güvenebilmelidir.” üzerine kuruludur. Bu firma dünya genelinde zemin ve tavan tasarısında akla ilk gelen firmalardandır ve yaklaşık on iki firması ve on beş bin çalışanıyla hizmet vermektedir.

 

Forbo
 

Linolyum zemin kaplama firmaları bir diğer büyük yıldızı forbo, bu firma dünyanın en büyük zemin kaplama üreticisi olarak tanınır. Yaklaşık olarak yüz yıllık bir geçmişi ve tecrübesi olan bu firma işinin ehli olduğunu yaptığı işlerle kanıtlar niteliktedir. Marmoleum linolyum bu firmanın bir ürünü olup ismini bu firmadan almıştır.

 

Tarkett
 

Bu firmada diğer firmalara göre yeni olsa da piyasaya hızlı bir giriş yapmış ve 2011 yılındaki cirosuyla dünya genelinde tanınır bir hale gelmiştir. Özellikle linolyum spor zemini üretiminde zirvede gelen isimlerdendir. Bu firma her gün dünya genelinde yaklaşık olarak 1,2 milyon m2 zemin kaplaması yaparak güvenilir bir marka olduğunu hissettirir.